Еееех, каква я мислехме, каква стана…
"Еееех!" – само това пише в предсмъртното си писмо един от героите на Владимир Войнович и в тоя едничък звук е гениално концентрирана цялата му мъка и огорчение от жестоката неумолимост на съдбата. "Еееех" – въздиша и мислено псува всеки втори средностатистически българин днес при спомена за онова борческо лято на 2009 г., Прочети още…