РАДЕВ & „ПП ИЗМАМНИЦИ“ НАБУТВАТ НА ВАРНА „ДОБРИН МИТЕВ № 2“ ЗА ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ! ВЛИЗАШ ПОД ПОЛАТА НА ЖЕНКАТА НА ЛОРЕР, ОБЕЩАВАШ ДА КОЛИШ И БЕСИШ И ХОП-ТРОП! – ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ! АЙ СИКТИР БЕ, И „ПРОМЯНАТА“ ВИ!
„Промяната“ гази коалиционните си партньори, за да парашутира протежета на Добрин Митев в областната управа на Варна
Рекордьорката по фалшива подкрепа Стела Николова е наложена за областен на Варна през главата на Христо Иванов.
Рекордьорката по фалшиви профили–последователи Стела Николова е гласена от новия политически хит „Продължаваме промяната“ за областен управител на Варна.
Бърза проверка на ФБ профила на Стела Николова показва, че 2/3 от имената на ФБ последователите й са кухи – или нямат никаква история преди да станат нейни фенове, или въобще не съществуват. Прави впечатление и друго – те масово живеят в чужбина. Преференциите на Николова на изборите обаче не идват от зад граница… Разминаване, което лесно може да бъде проследено, анализирано и изяснено, ако има органи, които наистина се интересуват от коректното броене на гласове по време на избори в територията България.
Публична тайна е, че подобен брой гласове у нас, особено в последните години, се постига само със строен корпоративен вот.
Казват, че новата позиция на Николова ще и гарантира, че никой няма да се зарови в тези парадокси около нейните хиляди преференции и ще заглуши въпросите от типа кой наля толкова за една посредствена адвокатка и кой й дърпа конците.
Освен рекордьор по ФБ поддръжници Стела Николова е и друг парадокс в редиците на ДБ. Тези дни тя доказа, че гражданската квота в листата на Демократична България действа с други протекции – извън ДБ.
Доказателство за това е фактът, че номинацията и за поста на областен управител на Варна е изненадала много дори партийния и патрон – Христо Иванов, който научил за това малко преди заседанието на Министерски съвет. Но затова пък „фенове“ на Николова в страницата й с последователи са били наясно със схемата още по празниците, става ясно от коментари под нейни постове. Като този на Петър Фотев например под публикация от 3 януари за раздавани от областни управители апетитни имоти:
„Петър Фотев
Стела, ще имаш възможност да спреш тези безобразия. Мисля, че бъдещата ти позиция ще ти даде отлични възможности да продължиш работата си за каузата ни, използвайки силата на една важна институция.“
Стела Николова, която влезе на абордаж първо в Общинския съвет на Варна, после в предишното Народно събрание с рекорден брой преференции (необясним и предвид липсата на информация да е нечия любовница (както това се говори за друга по-млада нейна версия от редиците на ГЕРБ) тези дни демонстрира дебели връзки на друго ниво.
Говори се упорито, че напористата байрактарка на всякакви протести е успяла да се усуче много плътно около съпругата на водача на листата във Варна на ПП Даниел Лорер – Виолета.
С какви обещания е спечелила доверието на иначе печената финансистка не се знае.
Прелюбопитно е на каква цена ПП са готови да подарят на непартийната Стела държавното управление в третия по големина град в страната и да нажежат до червено тона вътре в коалицията, подменяйки квотното разпределение между партньорите и наливайки на ДБ пост извън полагащите му се за сметка на БСП, ИТН, че и за собствена сметка.
Единствената по-сериозна връзка край шеметната кариера на Стела Николова, която е толкова дебела, че няма как да се скрие, е тази към Американското посолство.
Единият й край държи бившето пресаташе на варненския диктатор Добрин Митев, негова касичка и копой – Спас Спасов. От години Спасов официално е служител на медийната империя на Иво Прокопиев. Публична тайна обаче са паралелните му, добре обезпечени финансово, ангажименти към фондация „Америка за България“.
В героичната биография на провъзгласилия се за разследващ журналист и борец за свободата на словото удобно е пропуснат периода, в който Спас Спасов беше дясната ръка на печално известният областен управител Добрин Митев. Много хора още помнят Спасов с куфарчето, пълно с „комплименти“ и компромати, с което обикаляше медии и общественици във Варна, за да налага ту с морков, ту тояга тогавашното „демократично“ управление на Митев.
Не е тайна, че Спас Спасов е гуруто зад гърба на Стела Николова. Въоръжен с парите на „Америка за България“ и сложил ореола на борец за свободата на словото Спасов търси реванш, признават дори негови съратници в редиците на малцината верни на Иван Костов в морската столица.
А крайната цел на тандема „Николова–Спасов“ е ясна – атака на община Варна и Стела – да стане новия кмет на Варна.
Информираните хора във Варна знаят, че не бива да има никакви очаквания да се разкрият миризливи дела на Стоян Пасев, ако Николова стане областен управител, защото и Пасев като Стела Николова е успял да се закачи още предизборно около „Промяната“.
По-паметливите правят неизбежната аналогия – Спас Спасов – Добрин Минев – американското „Отворено общество“, които съсипаха Варненска корабостроителница и сложиха началото на края на икономиката на Варна. И разчитат новата конфигурация Спас – Спасов – Стела Николова –„Америка за България“, и Херо Мустафа, като формированието, което ще сложи край още преди началото на големите проекти за Варна, които и без това ГЕРБ проспа повече от десетилетие.
Днес е Богоявление и се надяваме лошата карма, която тегне над Варна чрез нейното куцо, безхаберно и изтъкано със зависимости управление, да обърне гръб на града и най-сетне да бъде сложен край на американския план за превръщането на Варна в дълбока провинция с едно единствено предназначение – да бъде военна база.
Още със служебните си правителства Румен Радев, който впрочем e и баща на „ПП и измамници“, набута в Областна управа точно капии от времето на Добрин Митев и криминалната приватизация на Златни пясъци.
Сега чрез женката на Лорер се готви да коли и беси /източници на АФЕРА вече доверяват какви обещания за „сеч“ е давала Николова/ във Варна точно по „добринмитевски“.
Е това е „промяната“ на Радев и продуктово позиционираните от него измисленяци.
Ай сиктир, бе и „промяната“ ви!
Никола Спасов