АФЕРИТЕ В ЧЕЗ -2. ФАЛШИВ ЛИ Е ФАЛИТА НА НА ТЕЦ ВАРНА
Публикуваното разследване на АФЕРА: „АФЕРИТЕ В ЧЕЗ. КАК ОБЕЗКЪРВИХА ЕНЕРГИЙНАТА МРЕЖА НА 2/3 ОТ БЪЛГАРИЯ И СЕ СТИГНА ДО ЗАТВАРЯНЕТО НА ТЕЦ ВАРНА“ предизвика брожения и силен отзвук, както в ЧЕЗ, в КЕВР, така и по високите етажи на ГЕРБ.
Без ТЕЦ Варна България категорично не може да запази своята роля на енергиен лидер в региона, коментира преди време на открито заседание в Комисията за енергийно иводно регулиране (КЕВР) представителят на Енергийния системен оператор (ЕСО)Венцислав Захов. Без тази централа България ще бъде само транзитен център наенергийните потоци в региона!
Централата е все още част от критичната инфраструктура и военно-временния план на Министерството на отбраната. От началото на 2015 година обаче мощностите са затворени, защото блоковете не отговарят на екологичните изисквания.
Скандален е фактът, че след фактическото затваряне на ТЕЦ–Варна, комисията поенергетика към НС се прави, че не забелязва какво се случва с втората по големина на Балканския полуостров ТЕЦ – тази във Варна. А собственикът на ТЕЦ „Варна“ – чешката държавна компания ЧЕЗ не изпълни приватизационния си договор в частта за екологизация на горивните инсталации. Повече от година ТЕЦ-ът не генерира електроенергия, което е основание за откриване на процедура за отнемане на лиценза (съгласно чл. 55, ал. 2 на Закона за енергетиката).
Учудващото е, че към момента нито има наложени санкции на ЧЕЗ за неизпълнение на приватизационния договор, нито е започната процедура за отнемане на лиценза на ТЕЦ„Варна“. Затова пък има опити за извиване на ръцете на държавата да си откупи обратно ТЕЦ-а.
Ако не иска, настояването на собственика е – да му се гарантират условия, позволяващи да върне евентуална инвестиция, която би направил в бъдеще невъобразимо време по отношение на екологизацията на съоръженията и която беше задължен да направи според договора за приватизационна продажба. Онова, което иска ЧЕЗ като собственик на ТЕЦ „Варна“, е да получи същите условия, каквито имат американските ТЕЦ-ове и ВЕИ-централите – изваждане пред скобите на пазара и гарантиране на печалбите, наричано за благозвучност гарантиране на възвращаемостта.
Има предпоставки за отнемане на лиценза на ЧЕЗ за експлоатацията на ТЕЦ Варна, която повече от година не функционира. По закон, когато става дума за подобни възлови обекти, КЕВР може да задължи собственика да прехвърли активите на дружеството на други, които произвеждат електроенергия.
ЧЕЗ България уж трябва да разкомплектова на първите три блока в централата, но според становищата на енергийното министерство и на ЕСО по казуса обаче, централата е много важна за енергийния баланс на страната, особено през зимните месеци.
Зорница Генова от ЧЕЗ обаче трвърди че централата не е работила от три години и това няма отражение върху сигурността на доставките.
Ако е вярно, втрещяващ е факта, че най–новата компания на ЧЕЗ в България – ЧЕЗИнформационни и комуникационни технологии България (ЧЕЗ ИКТ България) е получила многомилионен заем именно от активите на ТЕЦ Варна. Компанията е със седалище иадрес на управление гр. София, ПК 1784, Столична община, район Младост, бул.„Цариградско шосе“ №159, Бенч Марк Бизнес Център – дефакто същият като другите дружества на чешката компания.
ЧЕЗ ИКТ България е създадено на 01.05.2015 г. в резултат на реализацията на стратегически проект за смяна на модела на предоставяне на услуги в областта на информационните и комуникационни технологии за Групата ЧЕЗ в България.
На основата на изградена собствена инфраструктура ЧЕЗ ИКТ България осигурява редица ИКТ услуги, систематизирани в Каталог и с професионално гарантирано качество.
Естествено, между ключовите услуги е предоставянето и подръжката на надеждни ИКТ решения, отговарящи на високите изисквания на клиентите на компанията: ЧЕЗ ИКТ България активно партнира в иновативната стратегия на Групата ЧЕЗ в България и сътрудничи за използване на новите технологии за обслужване на клиентите в сфератана енергетиката…
ЧЕЗ ИКТ България има едностепенна система на управление – Съвет на директорите с председател на Съвета на директорите и изпълнителен директор Цветанка Генчева Георгиева.
Буди интерес как ЧЕЗ ИКТ България получава кредит за над 8 млн. лева от фалиралия и оставил стотици варненци без работа ТЕЦ Варна, а междувременно в София директори се ширят в огромни апартаменти и получават колосални заплати много над средния мениджърски стандарт. Така например З. Г. получава месечно над 8000 лв. и отделно годишен бонус за отлично свършената работа по регулаторните дейности, които фактичести се извършват от друга сксандално изгонена от Софийска вода персона – Георги Благоев.
Той пише балансите и изчислява с колко ЧЕЗ ще иска да се повиши цената, като предварително разбира от колегите си в ЕРП-тата с колко ще „оскубят“ потребяващите ел. енергия.
В енергийните среди е кристално ясно, че Благоев има дебели връзки в регулатора КЕВР и от там лидира З.Г. срещу сделката да бъде привлечен в ЧЕЗ преди 4 години. Докато в телевизионен ефир, в КЕВР и пред клиетите на енергото, обслужващо 2/3 от територията на България, се обяснява едно за цените по снабдяване с електроенергия, утвърдени от КЕВР, компанията всъшност действа като семейна фирама.
Най-дребните нарушения правени от висшия мениджмънт са честа практика от години и макар да е трудно да се докаже, че представителните разходи на шефовете в ЧЕЗ се плащат от нас – българите и влизат и пряко в цената на тока, рекламният пиар на дружеството процъфтява с тлъсти медийни договори.
Ето как се случват и някои „трансформации“ – лидер и ицициатор на протестите Вангел Цилев, и едно от лицата на кампанията срещу ЧЕЗ – Красимир Луканов, журналист, член на УС на Движение „ДНЕС“, член на Инициативния комитет на Национална гражданска инициатива „Срещу произвола на монополите“ и главен редактор на предаването Господари на Ефира.
Вангел Цилев https://www.youtube.com/watch?v=siVkoqLdD_U
сега е яростен защитник на ЧЕЗ и ПР дейността на компанията – справка – сайтът им и личната му ФБ страница.
Красимир Луканов, който бе ревностен защитник на правата на потребителите, внезапно замлъкна, след като дъщеря му – Борислава Красимирова Луканова започва работа в пресцентъра на същата компания, като се подвизава и като говорител на дружеството при аварии и нестихващи липси на ток в ключови столични квартали. Злите езици шушнат, че тя еличен ПР на изпълнителният директор на „ЧЕЗ Разпределение България“ Петър Холаковски.
Стряскащо е как ЧЕЗ разпродава на безценица служебните автомобили на чешките си шефове, подменени по време на кризите с чисто нови, под предтекст, че така ще бъде оправдана мярката за изпълнение на енергйната ефективност /със спад от разходите за гориво, или иначе казано, докато аварийните автомобили нямат гориво за да обхождат, всеки мениджър има личен автомобил с огромен месечен лимит /.
Още факти с високо напрежение:
Г-жа Трънка, преводачка и асистент на чешките патриоти, придобива лека кола Шкода за обидно смешните 2 000 лв. чрез външна оценка и нотариус Румен Димитров, /номер 247/ на 18 март 2016 година, като дни след това на 23 март 2016 година я прехвърля лично на Томаш Пецка, главен директор „Управление на активите“ в ЧЕЗ Разпределение България чрез нотариус Богдана Бъчварова, /номер 515/.
Виж тук: 4EZ1
Не може да се неглижира и темата за самолетните билети на мениджърите в ЧЕЗ. Те пътуват редовно в първа или втора класа до Чехия, за да подготвят арбитража на ЧЕЗ срещу България, а искът е за няколко стотици милиона евро.
Групата е решила да предприеме тази стъпка след редица интервенции на българските институции. През ноември 2015 година Групата е изпратила до българското правителство т.нар. Notice of Dispute, предхождаща жалбата, като е поискала решение на спора по взаимно съгласие и запазвайки си правото за инвестиционен арбитраж. Българската страна не се е възползвала от тази възможност до този момент. Енергийната група стъпи на българския пазар в края на 2004 година и има близо 3 млн. клиенти.
За тази процедура, водена срещу България, отговаря Злата Грьонингерова, която до скоро беше сред членовете на Управителния съвет на ЕРП дружеството. За неин наследник бе посочена Йорданка Ковачка, която всеки ден докладва в Чехия всички парични операции.
Странно, но фамилията и е същата като на известната фигура в енергетиката – Христо Ковачки….
ЧЕЗ ИКТ България под ръководството на председателката на Съвета на директорите и изпълнителен директор Цветанка Генчева Георгиева, е на загуба от 6 млн.лв., като новият заем от ТЕЦ Варна едва ли ще навакса идващите нови предизвикателства преди продажбата на ЧЕЗ, която изглежда още по-малко вероятна.
При одобрени от КЕВР 180 млн. лева за инвестиции в мрежата на ЧЕЗ Разпределение за неотложни ремонти и подмяна на стари съоръжения, в момента ЕРП-то ударно заменя работещи съоръжения с нови, без това да е целесъобразно.
Справка – пълния списък действащи трансформатори* – виж под публикацията.
Скандално е, че едно подобно съоръжение по пазарна стойност струва над 20 хил. лева. И това се плаща от нас – българите.
Пред енергийната стабилност на България стоят фундаментални въпроси, а пред нас –плащащите сметки и други още по –важни:
1. Откъде идва колосалната разлика в заплатите между мениджъри и служители в ЧЕЗ!?
Пример – Директор комуникации 7000 лв., обикновен служител в аварийна служба с над 10 годишен стаж – около 700 лв.? З.Г. – 10 000 лв. – отчетник на електомери 600/650 лв.?
2. Защо чешки мениджъри пътуват над разрешения лимит за самолетни билети?
- Как директори в ЧЕЗ сами подписват за продажба на служебни автомобили и в последствие закупуват колите за себе си?
- Защо Икономическа полиция, АДФИ, ДАНС, КЗК и другите държавни органи мълчат за проверките в ЧЕЗ и констатираните нарушения?
5. Как ТЕЦ Варна дава заем на ЧЕЗ ИКТ – част от ЧЕЗ?
6. Какво става с 40 млн. активи на дружеството дължими към България?
7. От 2011 година ЕРП-тата са длъжни, когато се договарят със свързана с тях компания за изпълнение на услуги или доставки, да избират компания, която има капацитет да изпълни 100% от дейностите, а все още наемат външни?
8. Защо след като прокуратурата е установила през 2011 година 143 договора без публичен търг, някои от които са на стойност стотици милиони лева, двете енергийни дружества „ЧЕЗ Разпределение България“ и „ЧЕЗ Електро България“ продължават да сключват договори директно със „сестринската“ компания „ЧЕЗ България“?
Андрей Червенков
* 1 МТП Бодят 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,50kVA,с НП Теч на масло Пирдоп София Област IC-32-16-16337 9 160 лв. София
2МТП Лаг 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,50kVA,с НП стар и има теч СвогеСофия Област IC-32-16-11327 9 160София
3ТП Малцински 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП стар и има теч Ботевград София Област IC-32-16-11329 28 100 лв. София
4ТП 155 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП стар и има теч Ботевград София Област IC-32-16-12265 28 100 София
5Мелница с.Ярлово 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,400kVA,с КЗР тр-ра е 320 кВА от 1964 г. Самоков София Област IC-32-16-13246 18 600 София
6 Почивна станция Енерго с.Мала Църква 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР корейски тр-р от 1983 г. Самоков София Област IC-32-16-14206 23 300 София
7 Хлебозавод гр.Самоков20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР тр-ра е 450 кВА от 1979 г. Самоков София Област IC-32-16-15252 23 300 София
8 ТП хижа Шиндар20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,50 kVA тр-ра е от 1959 г и има теч Костенец София Област IC-32-16-15253 9 160 София
9 ТП 54 Плевен 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA амортизиран производсто 1985г. Високи товари Плевен Плевен IC-33-16-11141 23 600 Левски
10 ТП 410 Плевен 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA с НП амортизиран производсто 1973г. Високи товари Плевен Плевен IC-33-16-1114328 400 Левски
11 ТП 263 Плевен 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA с НП амортизиран производсто 1987г. Високи товари Плевен Плевен IC-33-16-1114428 400 Левски
12 ТП 76 Плевен 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA с КЗР амортизиран производсто 1976г. Вграден ТП Плевен Плевен IC-33-16-1114223 600 Левски
13 ТП Панагюрище – Дунав дисп. № 31-695 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с КЗР Север 1 Север – Изток IC-31-16-31266 28 100 София
14 ТП Училище – Илиенци дисп. № 32-062 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Север 1 Север – Изток IC-31-16-31267 28 100 София
15 ТП Иван Кралича 2 дисп. № 32-82820/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Север 1 Север – Изток IC-31-16-31268 28 100 София
16 ТП Селска поляна 2 дисп. № 32-27120/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Север 1 Север – Изток IC-31-16-31269 28 100 София
17 ТП Христо Манов 52 дисп. № 32-312 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Север 1 Север – Изток IC-31-16-31270 28 100 София
18 Техникум Ботунец 32-086 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Север 2 Север – Изток IC-31-16-32251 28 100 София
19 ТП Надежда 327 дисп. № 32-606 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР Север 1 Север – Изток IC-31-16-31271 23 600 София
20 Ханове Г.Богров 32-06620/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР Север 2 Север – Изток IC-31-16-32252 23 600 София
21 Училище Долни Богров 32-022 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Север 2 Север – Изток IC-31-16-32253 28 400 София
22 Интернат Враждебна 32-106 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Север 2 Север – Изток IC-31-16-32254 28 400 София
23 ТКЗС Кремиковци 32-143 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Север 2 Север – Изток IC-31-16-32255 28 400 София
24 Караж Враждебна 32-003 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Север 2 Север – Изток IC-31-16-32256 28 400 София
25 ТП Чистота Д-ца Д№11-749 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 400кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11339 24 280 София
26 ТП Дървеница бл.10 Д№11-918 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11340 33 150 София
27 ТП Ч.зв.бл.3 Д№11-96510/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11341 33 150 София
28 ТП бл.94 Мусагеница Д№11-460 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11342 33 150 София
29 ТП Ч.Дарвин 23 Д№11-886 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11343 33 150 София
30 ТП БЛ.92 Мусагеница Д№11-465 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 1 Север – Изток IC-31-16-11344 33 150 София
31 ТП Мл. Бл. 46 Д№11-1131 10/0,4 Трансформатор сух 10/0.4, 800кVA Изток 2 Север – Изток IC-31-16-12288 33 150 София
32 КТП Мл. Бл. 272 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП Изток 2 Север – Изток IC-31-16-12289 28 400 София
33 КТП Мл. Бл. 282 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП Изток 2 Север – Изток IC-31-16-12290 28 400 София
34 ТП Малинова долина 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП Изток 2 Север – Изток IC-31-16-12291 28 400 София
35 ТП Ленин 148 бл. 3 Д№11-581 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП Изток 2 Север – Изток IC-31-16-12292 28 400 София
36 ТП Спартак20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA Дупница Перник – Кюстендил IC-32-16-32257 28 100 Дупница
37 ТП Венелин 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA Дупница Перник – Кюстендил IC-32-16-32258 28 100 Дупница
38 ТП Електрон 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП КюстендилПерник – Кюстендил IC-32-16-32259 28 100 Дупница
39 ТП Александър Стамболийски 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Радомир Перник – Кюстендил IC-32-16-32260 28 100 Дупница
40 TП Първи май 20 кв.Знеполе“,гр.ТРЪН 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР Брезник Перник – Кюстендил IC-32-16-32261 23 300 Дупница
41 ТП Миньор20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР КюстендилПерник – Кюстендил IC-32-16-32262 28 100 Дупница
42 ТП Детска Градина с.Рударци20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Перник Перник – Кюстендил IC-32-16-31156 28 100 Дупница
43 ТП Обувен завод 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Перник Перник – Кюстендил IC-32-16-31157 33 150 Дупница
44 ТП Супера 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Перник Перник – Кюстендил IC-32-16-31158 33 150 Дупница
45 ТП Ловен дом 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA КюстендилПерник – Кюстендил IC-32-16-31159 33 150 Дупница
46 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA Ловеч – Враца IC-33-16-22160 23 600 Враца
47 МТП-4 с. Малък Извор 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,50kVA с НП Тетевен Ловеч – Враца IC-33-16-23139 9 460Враца
48 ТП147 гр.Ловеч 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA с НП с ВО ОЦ Ловеч Ловеч – Враца IC-33-16-21238 28 400 Враца
49 ТП94 гр.Ловеч 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA с НП с ВО ОЦ Ловеч Ловеч – Враца IC-33-16-22161 23 600 Враца
50 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA с КЗР Ловеч – Враца IC-33-16-21239 23 600 Враца
51 БКТП144 гр.Ловеч 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA ОЦ Ловеч Ловеч – Враца IC-33-16-21240 28 400 Враца
52 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA Ловеч – Враца IC-33-16-31178 28 400 Враца
53 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA Ловеч – Враца IC-33-16-31179 28 400 Враца
54 ТП“Възнесение „гр.Враца 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA с ВО Враца Ловеч – Враца IC-33-16-31180 28 400 Враца
55 ТП“Енерго“ гр.Враца 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,400kVA с ВО Враца Ловеч – Враца IC-33-16-31181 18 900 Враца
56 ТП“Супермаркет Подлез“ гр.Враца 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,400kVA с ВО Враца Ловеч – Враца IC-33-16-31182 18 900 Враца
57 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,400kVA с КЗР Ловеч – Враца IC-33-16-31183 18 900 Враца
58 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,630kVA Монтана – ВидинIC-33-16-41369 23 600 Враца
59 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,800kVA Монтана – ВидинIC-33-16-41370 28 400 Враца
60 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,800kVA Монтана – ВидинIC-33-16-41372 28 400 Враца
61 ТП Овчарник Манастира с.Извор, VD_0858 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,50kVA с НП стар – 1963г. Белоградчик Монтана – Видин IC-33-16-41374 9 460Враца
62 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,800kVA с НП Монтана – Видин IC-33-16-42307 28 400 Враца
63 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,800kVA с НП Монтана – Видин IC-33-16-42308 28 400 Враца
64 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,800kVA с НП Монтана – Видин IC-33-16-42309 28 400 Враца
65 20/0,4 Трансформатор силов масл.20/0.4kV,630kVA с КЗР Монтана – Видин IC-33-16-42310 23 600 Враца
66 ТП-АПК 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41189 28 100 Дупница
67 ТП-ГУМ 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41190 28 100 Дупница
68 ТП-4 Освобождение 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41191 28 100 Дупница
69 ТП АПК Разлог 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Разлог Благоевград IC-32-16-41192 28 100 Дупница
70 ТП Ирис 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Разлог Благоевград IC-32-16-41193 28 100 Дупница
71 ТП Топов мост 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Разлог Благоевград IC-32-16-41194 28 100 Дупница
72 ТП-Славия 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП Благоевград Благоевград IC-32-16-41195 28 100 Дупница
73 ТП-Мелник20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР Благоевград Благоевград IC-32-16-41196 23 300 Дупница
74 ТП-ГУМ 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Благоевград Благоевград IC-32-16-41197 28 100 Дупница
75 ТП-Волга 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР Благоевград Благоевград IC-32-16-41198 28 100 Дупница
76 ТП Мотопфое 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,630kVA Разлог Благоевград IC-32-16-41199 29 300 Дупница
77 ТП Филипово 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,630kVA Разлог Благоевград IC-32-16-41200 29 300 Дупница
78 ТП Читалище Банско 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Разлог Благоевград IC-32-16-41201 33 150 Дупница
79 ТП-ВП 20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41202 33 150 Дупница
80 ТП-Поликлиника20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41203 33 150 Дупница
81 ТП-Поликлиника20/0,4 Трансформатор сух 20/0.4kV,800kVA Благоевград Благоевград IC-32-16-41204 33 150 Дупница
82 ТП Разсадника 37Б 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41254 28 100 София
83 ТП В.Иванов бл.366 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41255 28 100 София
84 Сердика бл.24 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41256 28 100 София
85 Сердика бл.14 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21285 28 100 София
86 ТП Борис 145 10/0,4 Трансформатор масл.10/0.4kV,800kVA,с КЗР ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21286 28 100 София
87 ТП Хемус 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22175 28 100 София
88 ТП /22-410/ жк Надежда бл.507 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22176 28 100 София
89 ТП /22-409/ жк Надежда бл.523 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22177 28 100 София
90 ТП /22-406/ жк Надежда бл.504 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22188 28 400 София
91 ТП /22-532/ ЖК НАДЕЖДА бл.632А 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22187 28 400 София
92 ТП /22-141/ Войняговци 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с НП ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22186 28 400 София
93 ТП /22-161/ 33-то у-ще Мод.предградие 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-22185 23 600 София
94 ТП /22-282/ 7-ми Конгрес/Подкрепа20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,630kVA,с КЗР ЗАПАД 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42453 23 600 София
95 ТП ул.Ген.Стефан Тошев<ул.Българска легия тр. 1 (42-704) 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР ЮГ 2ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42451 28 400 София
96 ТП ул.Ген.Стефан Тошев<ул.Българска легия тр. 2 (42-704) 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР ЮГ 2ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42454 28 400 София
97 ЖК ОК I ул.“И“ No 19 БЛ.1-21 тр. 1 (42-243) 20/0,4 Трансформатор масл.20/0.4kV,800kVA,с КЗР ЮГ 2ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42452 28 400 София
98 ДРАГАЛЕВСКА 2 УЧ.-ЩЕ 41-718 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 400kVA ЮГ 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41257 24 580 София
99 жк Хиподрума бл. 132 41-66510/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 400kVA ЮГ 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41263 24 580 София
100 Краище №1 41-1143 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 800kVA ЮГ 1ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-41262 33 450 София
101 жк Хиподрума бл. 24 41-061 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 800kVA ЮГ 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21295 33 450 София
102 жк Красно село бл. 228 41-531 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 800kVA ЮГ 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21294 33 450 София
103 Т.НОЧЕВ 12 41-907 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 800kVA ЮГ 1ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21291 33 450 София
104 П-КА Д.Х.КОЦЕВ 20 41-799 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 800kVA ЮГ 1 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-21292 33 450 София
105 ДРАГАЛЕВЦИ УЛ.410 (42-304) 20/0,4 Трансформатор силов сух 20/0.4, 250kVA ЮГ 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42447 20 100 София
106 КТП БУНКЕРА (42-303) 20/0,4 Трансформатор силов сух 20/0.4, 250kVA ЮГ 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42448 20 100 София
107 ГОРСКО СТОПАНСТВО (41-573) 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 250kVA ЮГ 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42449 20 100 София
108 БКТП „ул. Георги Рилски №4“ (41-1502) 10/0,4 Трансформатор силов сух 10/0.4, 250kVA ЮГ 2 ЮГ – ЗАПАД IC-31-16-42450 20 100 София
Общо лв: 2 894 640