« Върни се назад Публикувано на 01.04.2008 / 14:59

Главният секретар на МВР си отива временно, Румен Петков пише доклад за последните 18 години

 

 

Станишев обаче уточни, че това не трябва да се разчита като готовност за оставка, допълвайки, че на Румен Петков е възложено да изготви до 10 дни доклад с политически анализ на проблемите в системата на МВР през последните 18 години. Едва след това съветът на коалицията ще се събере и ще обсъди доклада на министъра.

По информация на ДАНС на министър Петков е била наложителна срещата с братя Галеви, тъй като те не са имали довери на тогавашния главен секретар на МВР Илия Илиев. Бюрото ще оформи крайното си решение едва след докладите на ДАНС и прокуратурата.

Лидерът на БСП коментира и изявлението на депутата от БСП Татяна Дончева. Той бе категоричен, че не го смята за уместно. Смятам, че съм доказал, че мога да действам решително, когато се налага, каза Станишев и бе категоричен, че не приема да му се поставят ултиматуми.

Дарик радио

«