ШЕФЪТ НА ГДБОП СЕ ОБЪРКА ФАТАЛНО ЗА АЛЕКСЕЙ ПЕТРОВ КАТО ШЕФ НА ГДБОП!
Станимир Флоров – шеф на ГДБОП в интервю за проправителствения в. Телеграф твърди, че „Главният обвиняем по делото „Октопод“ Алексей Петров е бил гласен за шеф на ГДБОП при предишните управляващи.” Вестникът на управляващите окачествяват словоизявлението на Флоров като „разкритие”. Което си е чиста лъжа! Първа АФЕРА още преди две години информира, че Алексей Петров е трябвало да оглави БОП, но не при предишното правителство, както визира Флоров, а през 2002 година, малко преди срещу него да е стреляно.
Още тогава АФЕРА първа разкри, че по времето, в което главен секретар на МВР е Бойко Борисов в правителството на Симеон Сакскобурготски, царят е бил притеснен от нарастващото влияние на Борисов и е готвел ход да вкара друга силна фигура в МВР, в лицето на Алексей Петров, като шеф на НСБОП. За да бъде осуетено назначаването на Петров като шеф на ГДБОП срещу него през 2002 година идва стрелбата, в която той е ранен пред басейна „Спартак”.
Цялата тази история, както и кой стои зад стрелбата, се знае в службите още от 2002 година, очевидно обаче единствено Станимир Флоров или е бил в голямото междучасие, или просто евтино и предизборно манипулира с полу-истини.
А иначе поръчителят на стрелбата срещу Алексей Петров така и до днес остава неразкрит.
Afera.bg