Сър Алекс: Димитър не се е оплаквал, че е резерва
Бербатов има реален шанс да стане голмайстор на Висшата лига за този сезон, но в последните месеци постоянно е оставян на пейката от своя мениджър за сметка на младия мексикански нападател Хавиер Ернандес – Чичарито.
"Очевидно, изгряването на Чичарито направи трудно за мен да избирам Бербатов пред Ернандес, като се имат предвид нивото на представянето на мексиканеца, головете му, неговата свежест и бързина, заяви Фъргюсън, цитиран от официалния сайт на клуба.
Мисля, че Димитър разбира това и никога не се е оплаквал. И когато получи възможност за изява, Димитър дава най-доброто от себе си. Той ще играе в неделя и да се надяваме, че ще завърши сезона като топреализатор на първенството."
Бербатов дълго време бе едноличен лидер в подреждането при топреализаторите в Премиър Лийг, но с двете си попадения срещу Стоук Сити преди броени дни бившият му съотборник на "Олд Трафорд" Карлос Тевес се изравни с него на върха. Двамата имат по 20 гола, а аржентинецът и неговият Манчестър Сити гостуват на Болтън.
afera.bg