Стефан Гамизов: Костов наистина смята, че обществото ни е съставено от безпаметни полу-идиоти!
Не мога да понасям демагози, особенно такива, които са влюбени до безкрайност в себе си. Костов наистина смята, че обществото ни е съставено от безпаметни полу-идиоти, чието съществуване е подчинено само и единствено на целта да обслужват хора като него. Но все пак е добре да се кажат някои неща:
1. Нефтохим беше продаден на Лукойл единствно и само по волята на Иван Костов без да бъде допуснат който и да е друг до тази приватизация. Доводът беше, че Нефтохим бил създаден само за руски петрол!!! Аз си мисля, че по-скоро джобовете на хора като Иван Костов са създадени за руски пари. Сега е късно хора като него да се разграничават от Валентин Златев. До преди няколко месеца и в продължение на години двамата си бяха повече от близки.
2. Прословутия проект Марица Изток 1 беше създаден извън закона лично от кабинета на Иван Костов, когато беше министър-председател само с една цел. Да се създаде “куха“ офшорна фирма която да има права над проект и после да бъде продадена на някоя корпорация за големи пари. Така и стана. Фирмата се казваше 3C и беше регистрирана на по някакви острови. Първата искана цена за нея беше 80 млн.долара. За колко всъщност са я купили AES никой не знае. Проекта Марица Изток 1 беше създаден извън закона, остана си извън закона и сега в резултат на това е най-скъпия и скандален проект в конвенционалната енергетика в Европа. Но ние го плащаме. Дългосрочните договори за изкупуване са друга история, която е продължение на тази и към костовите чиновници пред правосъдието е време да се изправят и хората на лицето-цар и съветника на Станишев, Росен Карадимов. Сега благодарение на тези идиоти цената на 1MWh в тази централа ще е 138лв. За да сравните, на 30км от нея, в недокоснатата от Иван Костов Марица Изток 2 и перфектно реконструирана от Тошиба, цената е 57 лв за MWh!!!.
3. Марица Изток 3 е същата безумна офшорно-далаверджийска схема създадена от кабинета на Иван Костов, но там освен парите имаше и целта да се усигури “любовта“ на гравитиращия около енергетиката италиански политически елит. Резултата е, че Марица Изток 3 се намира в трагично техническо състояние и фалшиво отчетени инвестиции по схемата Софийски имоти за 700 млн.евро срещу което беше приватизирана.
4. Късно е Иван Костов да говори за това, че АЕЦ “Белене" бил опасен. Работната група водена от неговия вицепремиер Петър Жотев, определи площадката в Белене за 2 атомна централа. Това е неизвестен, но съвсем истински факт. След това престъпниците в енергетиката стъпиха върху това решение и започнаха да градят това безумно, срамно и корупционно блато което се нарича АЕЦ “Белене".
Мисля, че това е достатъчно. Но си мисля и че медиите трябва да се засрамят, че дават право на глас само на тези които лъжат, мамят, крадът и манипулират. Ние , които сме крадените и мамените също имаме право да се защитим. Или може би единствения път е този, който гледаме по арабските държави.
Стефан Гамизов