« Върни се назад Публикувано на 15.06.2025 / 10:54

РАДЕВ ПОЗВОЛИ ДА СЕ РАЗРУШИ ПОСЛЕДНАТА ОПОРА НА ДЪРЖАВАТА – ЕНЕРГЕТИКАТА. НЕ УСПЯ ДА КРАДЕ ДЕЛИКАТНО, А КРАДЕ КАТО ДИНОЗАВЪР В СТЪКЛАРСКИ МАГАЗИН. САМО ЗА 3 ГОДИНИ КАБИНЕТИТЕ НА РАДЕВ И ПП ДЕКАПИТАЛИЗИРАХА „БУЛГАРГАЗ“ С 8 000 СДЕЛКИ НА ЗАГУБА! НИКОЙ НЕ ТЪРСИ ОТГОВОРНОСТ, ЗАЩОТО ОТ ТЕЗИ ЗАГУБИ СЕ РАЗНАСЯТ КУФАРИ С ПАРИ

Румен Радев трябва да бъде разследван за аферата „Боташ“, а не да задава риторични въпроси с агресивна конотация, колко газ правителството е вкарало от началото на тази година по договора с „Боташ“.

Всички знаем, че сегашният нечленоразделен шеф на „Булгаргаз“, за когото и служителите в службите са шокирани, че може да обитава тази позиция, понеже видимо има проблем с интелигентността, е поставен като слуга на Малинов от „Булгартрансгаз“. В момента Малинов и Синабов се опитват ДА ИЗПЕРАТ Радев от аферата „Боташ“, доколкото могат!

„Булгаргаз“ се напъва да внася някакви количества газ, оскъпени със 17 долара и 70 цента на мегаватчас над покупната цена и продължават да набутват вече фалиралото дружество „Булгаргаз“. Дето се казва, където е ритано, ще ритаме още.

Радев разгроми държавата от алчност и некомпетентност. Всеки внос на газ по договора с БОТАШ е загуба за „Булгаргаз“ и щета за потребителите на „Топлофикация“, за всички нас. Но на Радев не му пука, понеже той е готов да унищожи държавата, само и само да си направи пиар. И да се опита да се измъкне чист. От такъв неграмотен и предателски договор, не можеш да се измъкнеш чист. Капиталът на „Булгаргаз“ към 2021 г., който можем да видим в отчетите, е 328 млн. лева.

Преди ПП да започнат ПРОМЯНАТА. Тогава „Булгаргаз“ е на печалба. Няма нито една сделка на борсата на загуба. Печалбата е 64 млн. лева и дружеството няма задължения към банки, кредитори и пр. „Топлофикация“ дължи едва 47 млн. лева, което е приемливо и за нашите условия – нормално.

След управлението на Деница Златева, вицепремиерката на Радев, след вдигания юмрук на Радев, „Топлофикация“ вече дължи на „Булгаргаз“ 1 млрд. 240 млн. лева. Ковачки дължи още 30 млн. лева. „Булгаргаз“ никога не може да си вземе тези пари. Освен всичко това, „Булгаргаз“ има заеми в размер на 1 милиард и 700 милиона лева! Дори да си вземе парите от „Топлофикация“, ще дължи още 400 млн. Загубата само за 2024 г. е 315 млн. лева, а капиталът на дружеството е отрицателен – минус 190 млн. лева.

Само за три години, под навигацията на служебните кабинети Радев и тези на ПП, дружеството е напълно декапитализирано. „Булгаргаз“ има 8 хиляди сделки на загуба! Отговорност от управляващите дружеството никой не търси. Защото от тези загуби някой печели, разнасят се куфари и пр. Класическа схема на източване, каквито познаваме от 90-те години на посткомунизма.

Тоест Радев позволи да се разруши и последната опора на държавата – енергетиката. Не успя да краде деликатно, а краде като динозавър в стъкларски магазин. И сега има намерение партия да прави. Да пази Господ!

Така че Румен Радев да не смее да пита КОЛКО ГАЗ СЕ ВНАСЯ по договора с „Боташ“, защото всеки мегаватчас, внесен заради изпирането на Радев, е ОЩЕ и ОЩЕ ЗАГУБА за „Булгаргаз“. Неграмотната и алчна намеса на Радев в енергетиката нанасе унищожителни щети както на газовия сектор, така и на АЕЦ „Козлодуй“. Фалитът на „Булгаргаз“ не е заради „Топлофикация“. „Топлофикация“ е само детайл. „Булгаргаз“ влиза в дългова спирала през първите осем месеца на 2022 г. И няма излизане от нея.

Служебните кабинети на Радев добавиха към дълговете и договора с „Боташ“, който и към онзи момент е тотално излишен. Защото, първо, цената на този договор го прави неизползваем!

И второ, защото „Булгаргаз“ губи половината от пазара си, който е иззет от руските посредници (които скоро ще могат директно да диктуват политиката на България), които Радев и ПП пуснаха да се обогатяват. Но за едните куфари с пари, апропо, с позволението на глобалисткото посолство, се врътнаха схемичките, пък народът кучета го яли, нека изнемогва под инфлацията.

И Радев днес се загрижил за инфлацията! Човекът, заради когото инфлацията отдавна е тук, и всички я усещаме.

Калина Андролова

«