ПОТРЕСАВАЩ ПОЗОР В ЦЪРКВАТА! ВИЖТЕ КОГО РЪКОПОЛОЖИ МИТРОПОЛИТ ГАВРИИЛ ЗА ДЯКОН ПО ВРЕМЕ НА ВЕЛИКИ ПОСТИ! /ШОКИРАЩИ СНИМКИ!/
Това, което ще видите в тази публикация на АФЕРА, е потресаващо и абсолютен позор за Българската православна църква.
Тази православна неделя, по време на Великденския пост, Ловчанският митрополит Гавриил, който от 2001 година е избран за митрополит на Ловчанска област, ръкоположи „най – новия духовник“.
Бъдещето на съсипаната от синодални „църковници“ БПЦ очевадно става все по- скандално нежно и интимно близко до вярващи и невярващи.
Това е същата Църква, в която Бойко Борисов нарича Бог „Началника“ пред ухилените благосклонно синодални „църковници“, а това е епархията в Ловеч, която редовно се спонсорира от ГЕРБ и управлението на Борисов. След като видите потресните по-долу кадри, сами ще предложите кметът на Симитли и него да го направят патриарх, или в краен случай митрополит.
Иначе, Гавриил за 15 години като митрополит, е низвергнал и прогонил около 15 авторитетни свещеници.
Но за сметка на това, вижте кого е ръкоположил за дякон по време на Велики Пости.
Гавриил ръкополага Радослав Калапиш като дякон, като има решение на Светия синод да бъде ръкоположен и за свещеник. Тази неделя е било дяконското му ръкоположение, като вероятно следващата неделя ще бъде ръкоположен и за свещеник. Дадено му е духовното име Филип. Дякон Филип.
Вижте сега кой е „дякон Филип“! И не се питайте повече защо е бездуховен този народ и защо Църквата се е превърнала в бардак и бакалия!
Ето го „дякон Филип“ и митрополит Гавриил, който го е ръкоположил като „духовно лице“!