« Върни се назад Публикувано на 11.03.2025 / 15:22

ПЕЕВСКИ: ЦЯЛОТО ТОВА ШОУ И ТАЗИ АЛА-БАЛА СЕ СЛУЧВА, ЗА ДА ВЛЕЗЕ ЕДНА ПАРТИЯ. НЕ Е ВЪПРОСЪТ ДАЛИ ЩЕ ГО ИМА ПРАВИТЕЛСТВОТО ИЛИ НЕ, А КОЙ ВКАРВА ЕДНА ПАРТИЯ В ПАРЛАМЕНТА /ВИДЕО/

Пеевски:

Сега ще разберем какво е положението. Нека тук дойдат всички. Това е нечувана, безпрецедентна ситуация.

ЦИК не си върши работата и за пореден път казвам, че трябва да бъде изгонен този състав, защото опорочиха всичко още по време на изборите.

Не мога да кажа кой е виновен за ситуацията. Нека изслушаме всички. Според мен през задния вход се вкарва една партия в парламента. Как се е случило да има изчезнали бюлетини и секции да липсват, сега ще разберем Много неща си казахме на председателски съвет.

Ако наистина липсват от цели секции бюлетините, това е притеснително. Трябва да се установи къде са тези бюлетини и най-важното кой ги открадна и дали липсата им ще доведе до влизането на една партия в парламента.

Изборите дали се касират си решава КС. Ако ги касират, отиваме на избори, което е чудесен вариант.

Въпросът е какво иска прокуратурата от КС и докъде са правомощията на прокуратурата. Ако има изчезнали бюлетини, те могат да наблюдават само това или ако има измама с откраднати бюлетини. Прокуратурата не може да се бърка в КС и не виждам такава намеса. Това са пискания на ПП-ДБ които си измислят отново, защото се вижда какви престъпления са извършили в цялата държава по време на техните управления.

Според мен трябва да се обясни какво се случва ясно, защо ги няма тези бюлетини. Ако има откраднати бюлетини или липсващи такива, се променя прагът за влизане в НС.

Ако една партия влезе, защото са изчезнали едни бюлетини, някои откраднати, то една партия ще влезе, защото пада бариерата.  Цялото това шоу се случва, за да влезе една партия, кому е нужна тя, ще разберем в последствие. Кой иска да дестабилизира държавата, ще разберем в последствие.

Единственото, което може да се промени, е една партия да влезе или не. Институциите да си намерят бюлетините, които липсват и една партия да влезе или не в Народното събрание.

Питайте мнозинството може ли да се стигне криза. Аз единственото, което казвам, е че няма да позволя на дерибеите да свалят правителството, защото в момента има бюджет, има еврозона и много важни неща за хората.

Правителството чука Ново начало по всички теми, които са важни за хората. Този бюджет ще го гласуваме, нататък ще гледаме. Ако се справят добре и работят за хората, може да ги подкрепим по тези теми, по други ще ги спираме.

Както се вижда, ако стане тази ала-бала в момента с още една партия, без Ново начало всичко е свършило и ние ще решим кога да свърши или не. Не е въпросът днес дали правителството ще го има или не, а кой вкарва една партия в парламента.

Кои са експертите, затова исках изслушването им, за да се установи къде са взетите бюлетини, при кого са били. Видеонаблюдението ясно показва къде е имало гласуване и къде не. Ще разберем кой ще си има партия в парламента. Тази партия влиза заради някого тук.

Пеевски бе помолен да коментира Кирил Петков и Асен Василев, които набъркват и неговото име в скандала. Двамата излязоха със статуси, че няма да му позволят да открадне демокрацията:

Сутрин родителите им сменят чаршафите, след като през нощта са си мислели за мен“.

Afera.bg

«