« Върни се назад Публикувано на 26.08.2013 / 21:14

НЕЩО ШУМОЛЕШЕ, АМА КАКВО БЕШЕ* ИЛИ КАК ГРАЖДАНИНЪТ РОСЕН АСЕНОВ НИ ЗАПЛАШИ СЪС СКАНДАЛ

 

Комсомолският изтърсак, довереник на мътни посткомунистически кръгове пак си разсипа десерта…„В нашите ръце е продължението  на делото на опълченците” – Росен Асенов. Ще бъде изключителен скандал, ако НСО мине към друга служба, заяви пред журналисти гражданинът Росен Асенов Плевнелиев, който взе участие в националните чествания по случай 136-та годишнина от Шипченската епопея, съобщи „Дарик радио”. /За по-ясно оттук нататък ще наричаме така нареченият президент, гражданинът Асенов, за да не се хвърля сянка на уважаваната институция на държавния глава.-бел. Л. М./.

Тези думи Асенов произнесе докато убеждаваше присъстващите на връх Шипка в това, че „в нашите ръце било продължението на делото на опълченците?!”

Синът на окръжния секретар на българската комунистическа партия в Благоевград /сам комсомолски секретар по това време/ отново тръгна на надгражда пътя на националния идеал на българите за европейско развитие и просперитет!

За себе си Асенов е надградил, надградил, че и отиде в друга държава да си надгражда личното богатство, но за няколко милиона българи, които оцеляват на границата на мизерията – подобни лозунги могат да се обяснят с откровено малоумие, изригнало в прилив на посткомунистически и посткомсомолски екстаз.

Годишнината от Шипченската епопея Асенов използва, за да каже на висок глас къде го стяга чепикът и да извади камъчето от обувката си. Проблемът е оповестеното намерение на управляващите да променят Закона за специалните служби, което ще му отнеме възможността да упражнява личен контрол върху Националната служба за охрана, /НСО/ на която начело е бившият личен бодигард на Бойко Борисов, генерал Тодор Коджейков.

Правилно е решението на парламентарното мнозинство в тази посока, да отнеме правото на Росен Асенов да назначава с указ шефа на Националната служба за охрана. Все пак върховната власт е на суверена – и неин изразител е парламентът, а не този така наречен президент.

България не е президентска република, а парламентарна република – крайно време е Асенов да осъзнае това и да не живее в своя си филм, където той се вижда на политическия властови връх.

Няма нищо по-логично от законова гледна точка – парламентът да определя шефовете на специалните служби, да ги назначава и да ги контролира.

Сега, ръководителите на специалните служби се назначават от държавния глава по предложение на правителството, а се контролират от парламента.

Асенов използва дошлите журналисти от различни медии, за да се закани, че ако намеренията на управляващите се осъществят, това щяло да доведе до „изключителен скандал“!

„Опитът, който имам с назначаването на председателя на ДАНС, се оказа неуспешен и оттук нататък няма да позволя каквото и да било отнемане на правомощия, имащи отношения към назначаването на ръководни длъжности в сектор „Сигурност“. Ще се боря категорично и няма да допусна НСО да мине в друго разпореждане“, беше категоричен държавният глава, забравил огромният реален скандал, който предизвика опитът за убийство на лидера на ДПС, Ахмед Доган и то пред телевизионните камери?!

Тогава пасивите от този скандал отнесе главата на един от добрите професионалисти, за да оцелее бодигарда на Бойко Борисов!?!

Самият бивш бодигард, произведен от ГЕРБ в генерал, мрънкаше и се криеше от твкамерите, без да му мигне око за това, че друг отнася неговата персонална вина и е отстранен от работа?!

Но да се върна на заканата на Асенов – какво трябва да означава заканата му, че нямало да позволи замислените законови промени?! Какво ще направи той, съпругът на Юлиана Плевневиева: ще легне в знак на протест пред шадраванчето на президентството, ще спре движението на Цариградско шосе, или ще се откаже от месоядството докато трае мандатът му?

Какво означават думите на Асенов, че имал опит с назначаването на председателя на ДАНС? Да не би Асенов да е принудил Делян Пеевски да си подаде оставката часове след назначаването му в ДАНС?

Какво означават думите на Асенов: Ще бъде изключителен скандал и голям проблем в сектор сигурност, ако НСО бъде прехвърлено към друга институция, която и да било тя”?

Изключителен скандал е фактът, че бившият комсомолски секретар Асенов се взема за недосегаем и си позволява да се държи арогантно и да не уважава парламента, най-върховната власт в държавата.

Изключителен скандал е, че Росен Асенов си въобразява, че може да се измъкне сух от органите на прокуратурата и да продължи да ни води за носа с петте си къщи и шестцифрени суми в две големи банки – в България и в Австрия.

Изключителен скандал е, че така нареченият президент не смята за необходимо да обясни от какви доходи е спестил пари за петте си къщи. За сведение, ще допълня, че във Франция, за да получи някой право на строеж се прави проверка на парите за бъдещото строителство, проверяват се платените данъци и чак тогава се дава разрешение!

В България всеки доход се облага със здравни осигуровки, освен другите данъци – въпросът ми е какви здравни осигуровки е внесъл Росен Асенов върху сумите за строежа на четирите си къщи в България?

Информацията за това не е конфиденциална!

Скандал екак и на какво основание Росен Асенов си построи къща на морския бряг – изключителна държавна територия?!

Скандал е, на какво основание Асенов заведе в Лондон сина си, и на какво основание охарчи държавни пари за неговия престой в най-скъпия хотел там.

Той нямало да се съгласи с отнети правомощия – а случайно да не е осъзнал, че длъжността му има представителни, даже декоративни функции?!

След като ще си говорим за скандали ето какво ще припомня на бившия комсомолски секретар Росен Асенов Плевнелиев:

·                 Министърът на икономиката и енергетиката изнесе доклад със сериозни данни, че ремонтите в енергетиката са били само на хартия и не са извършвани!

·                 Бившият министър на финансите Симеон Дянков се измъкна безнаказано от органите на правосъдието със съдействието не на някой друг, а именно на Росен Плевнелиев!

·                 Скандал е, че Асенов говори за бъдещ дебат за медийна свобода, след като той присъства на една унизителна среща на български журналисти с еврокомисар Вивиан Рединг, на която среща бяха зададени въпроси и накрая на срещата се чу че Рединг си тръгва и отговори ще има от представителството на Еврокомисията в София?!

·                 Скандал е, че Асенов унижи българските журналисти със „срещата” с Рединг и още по-голям скандал, е че никой, нито една медия не посмя да го укори за това!

·                 Скандал е, че Тодор Карастоянов, създател и главен редактор на в. „Югозападни вести“, седмичник за Пиринския край свидетелства как през 1993 година немските служби за сигурност са обискирали офиса на фирмата „Ирис Интернешънъл“ в Руселхайм, в която фирма съдружник е бил гражданинът Росен Асенов!

·                 Скандал е платени клакьори от чужди институти да бунят столицата, предизвиквайки хаос и безредици! Скандал е, че гражданинът Росен Асенов подкрепи тези чужди слуги!

·                 Скандал бе, че за Асенов над 2 милиона пенсионери не бяха приети в президентството, но слугите на Отворено общетво на Джордж Сорос са винаги добре дошли там!

В нашите ръце е продължението на делото на опълченците” високопарно заяви Асенов на връх Шипка.

Така нареченият държавен глава е категоричен, че за да е легитимна реформата в сектор „Сигурност“ трябва да се основава на широк обществено-политически консенсус, и че работата на парче няма да доведе до ефективни решения. А в какво се състоеше широкия консенсуспри назначението на бодигарда на Борисов, Тодор Коджейков? Къде бе широкия консенсус при скандалното прикриване на вината на Коджейков след опита за убийство на Ахмед Доган когато цял свят ни разбра и запомни, с предаваното на живо нападение?!

Имаше ли дебат за избора на шефа на разузнаването Драгомир Димитров?

Категорично не. Правителството на Марин Райков предложи Др. Димитров за този пост и той бе избран! След това президентът Росен Асенов Плевнелиев издаде указ за този кандидат – без дебат, без прозрачност! След това стана известно, че той е бил офицер от Държавна сигурност!

Това бе същият Др. Димитров, който отиде в Следствието за разпит с Цветан Цветанов по прокурорската проверка за подслушването…

Правителството, което предложи този генерал за шеф на разузнаването бе служебното, на Марин Райков!

Със свои укази от 26 април 2013 г. /времето на управлението на служебния кабинет „Райков”/ президентът Росен Плевнелиев освободи бригаден генерал Тодор Коджейков от длъжността заместник-началник на Националната служба за охрана и го назначи на длъжност началник на Службата.

От „прозрачно” – „по-прозрачно”, та няма накъде!

Къде бе тук прозрачността, гражданино Асенов?

Росен Асенов се похвали по БНР в разговор от 13 август, че нямало традиция президентът да се явява в парламента?!

Кой е заблудил тази вярна на комунистическите идеали душа? Кой му е казал, че в парламента трябва да се явява само за полагане на клетва?

„Важно е всеки да носи отговорност за това, което е казал, и за действията си” – заяви роденият в Гоце Делчев Росен Асенов.

Всеки да носи, а той, който не се приема за всеки – носи ли отговорност за думите и действията си?

Удивителна наглост афишира всеки ден гражданинът Росен Асенов, или така нареченият президент:

„Хората трябва да знаят, че президентската институция е отворена за тях, аз не съм седнал там, зад дебелите стени на президентството, за да мога да правя някакви тайни сметки за повече власт…”

А неприетите представители на над 2 млн пенсионери – те не са ли хора, защо за тях вратата на президентството бе затворена след като поискаха среща с Асенов?

Аз съм политик, в най-дълбоката си мотивация търся единствено надграждането… Търся европейското развитие на нацията. А то минава през елементарните действия по големите проекти на нацията… ниже Асенов пред БНР на 13 август.

Протестиращите му се сторили симпатични, защото отивали с домашните си любимци?! Той го посочил, а и светът го видял така?!

„ … аз обявих 2013 година да бъде годината на гражданското общество, годината, в която българските граждани с всичките си най-различни искания и начини, по които протестираха, някои протестираха с децата и внуците си, някои се самозапалиха…

Някои протестирали някои се самозапалили – коментира бившият секретар на комсомола, който ни бе представен като кандидат за президент по следния начин: „“Винаги за пример са го давали! Винаги спретнат с изрязани нокти“…

За това ли избират някого за президент – заради подстрижка, изрязани нокти, изчистени хубаво?

За когото е симпатично да протестираш с домашни любимци, или да се самозапалиш?! За росен Асенов, съпругът на Юлиана Плевнелиева.

Широк обществен консенсус за предстоящите промени в законодателството за специалните служби има – стига Асенов да поиска да го забележи! Обсъждане със синдикати, различни обществени организации…

Кого заплашваш тогава, Асенов? За какъв изключителен скандал говориш? Що не продължиш да се надграждаш след като си се съсредоточил  и развиваш култура на омразата?

Какво освен съмнителни критерии за почтеност е принадлежността към комсомола да се замени с безобразен, непонятен  хедонизъм, а високата цена на поредното „покръстване” в актуално удобната идеология да се плаща с цената на мизерното оцеляване и безнадежност на няколко милиона българи?

Какво друго освен имбецилен цинизъм е изкормената надежда за нормално съществуванена няколко милиона българи в противовес на интелектуално недъгавите и жалки в липсата на почтеност на новопръкналите се лица от политическа сган?

Къде се намираш, гражданино Росен Асенов, и кого заплашваш с изключителен скандал, противопоставяне и плиткоумни тарикатлъци за противоборство и повече власт?

Хайде всеки да си знае мястото и да чете Конституцията, за да я спазва.

–––––––––

* Нещо шумолеше, ама какво беше – разказ от Алеко Константинов

Люба Манолова

http://lubamanolova.info

«