« Върни се назад Публикувано на 21.10.2024 / 18:36

„ЛОШИЯТ ЧИЧКО“ И ОТВРАЩЕНИЕТО ОТ ТЕЗИ, КОИТО СЕ ТЪРКАЛЯХА ПО РОСЕНЕЦ, А СЕГА СЕ СЪЮЗЯВАТ ПО НАЙ-ВУЛГАРЕН НАЧИН С ДОГАН И РУМЕН РАДЕВ

Преди 35 години в България имаше едни лелки и чичковци, които повтаряха от сутрин до вечер, че има там един много лош чичко, Тодор Живков. И обещаваха, че всичко ще е по мед и масло, като се махне този лош чичко. Наивният народ търкаше подметките по площадите и викаше: Долу лошият чичко. А междувременно чичковците и лелките пълнеха банковите си сметки, та да има не само за децата им, но и за внуците им.

Сега дъщерите и синовете на тези същите, лягат и стават с едно: има един лош чичко, който се казва Пеевски. Помогнете ни да го махнем и всичко ще е по мед и масло. Да, но българските граждани вече не са като онези от комунистическата клетка и не излизат да си търкат подметките дори и да отидат до урните. А тези щерки и синове се гневят на българите защо не им вярвали. Ами забравили са приказката за лъжливото овчарче.

Срещам хора, които приемат предният ми пост, едва ли не за пропаганда в полза на Пеевски. Съжалявам тези хора, но в мисленето си са останали на фазата до която ги доведе комунистическата пропаганда. Поста ми не е нито в нечия полза, нито в нечия вреда. Той просто е хладнокръвно отчитане на една реалност.

В него съм споменал и Тодор Живков. По тяхната логика поста ми е пропаганда и в полза на Тодор Живков, а аз на дело съм показал отношението ми към Живков и комунизма.

И продължавам – поста ми сочи една манипулативна лъжа. С поста си казвам, че проблемите на българското общество са много по сложни и е манипулативна лъжа, че с отстраняването на някого  ще се решат.

Манипулативна лъжа в служба на тези, които в продължение на 35 години лъжеха и крадоха и сега се страхуват за бъдещето си, защото краят на онзи преход е неизбежен и борбата е кой ще пострада и кой ще спечели от това.

И да добавя, за мен най-вреден и опасен е Румен Радев. И още: аз се отвращавам от тези, които се търкаляха по Росенец, а сега обявяват Пеевски за враг номер едно на България и се съюзяват по най-вулгарен начин  с Доган и Румен Радев.

Петър Бояджиев

«