ВЪВ ВАРНЕНСКИ ХРАМ: „А БЕ, ГОСПОЖО, Я СИ ГЛЕДАЙТЕ РАБОТАТА!“
10, 30 часа. Варненската църква „Света Петка“. Влизаш да се смълчиш в Храма, да запалиш свещички за живи и умрели. Тихо е УЖ. Докато не те налази чиляк, още при запалването на свещите, който така усърдно мете и така още по-усърдно трака, като че не мете, а копае окопи в подовата мозайка на църквата. Още Прочети още…