МИСИЯ СОФИЯ
Не беше дипломатическа мисия, беше бомбена мисия. Англо-американските бомбардировки бяха през зимата на 1943-44 година. Опитвайки да повдигне духа на столичани, кметът на София инженер Иван Иванов публикува стихотворение: „Ще ни бият с огън с бомби, ще се крием в катакомби“. Софиянци добродушно казваха, че по време на бомбардировките една тухла го ударила по Прочети още…