ГОТВЯТ ЛЮБИМКА НА ПОРОЖАНОВ, ВПЛЕТЕНА В СХЕМАТА ЗА ИЗТОЧВАНЕ, ЛОБИРАЩА ЗА ФИРМА НА ЗАМ-МИНИСТЪР, ЗА ШЕФ НА „ЧАСТНИ МЕРКИ“ В ДФЗ.
Пак скандал се вихри около изпълнителния директор на ДФЗ Румен Порожанов. Почти всички проекти на една консултантска фирма „Вока консулт ООД“ са разпределяни на служителката Вержиния Драгомирова, като по този начин е нарушаван редът за случайно разпределяне на проектите. Справка от системата на ДФЗ-РА за проектите разплатени от Вержиния Драгомирова ще покаже, че почти всички разгледани от нея проекти са на Вока Консулт ООД. За сравнение проектите на Вока консулт ООД разгледани от други експерти са пренебрежимо малко. Служителите на фонда са възмутени от факта, че г-ца Драгомирова обикаля из коридорите на фонда и явно се хвали с този факт на т.нар. оперативки, на които си позволява да се държи като изпълнителен директор, пише www.alarmanews.com
В схемата за източване на средства от селската програма явно е включена близката до сърцето на Порожанов – Вержиния, като многократно и не само в работно време е засичана с Преслав Панев – изпълнителен директор на въпросната консултантска фирма. Панев е чест посетител и днес в кабинета на г-ца Драгомирова, което не е обичайна практика. На служителите от ДФЗ-РА обикновено се изпращат писмено забележки към бенефициентите, но случаят с Вока консулт ООД е специален. Консултантът е специално посрещан и обгрижван в кабинета на служителката и му е подсказвано какво да коригира в заявките за плащане.
Малко известен факт е, че Вержиния Драгомирова е дъщеря на Васил Драгомиров – изпълнителен директор на фирма “ТИТАН” – сметопочистващата фирма, чийто съсобственик Димитър Борисов-Гърнето бе спряган като един от основните спонсори на протестите срещу правителството на Пламен Орешарски през 2014 година. Основните качества на Вержиния Драгомирова, за да заеме позицията съветник на е…, че дамата е партньор на началника си по игра на тенис на корт. Извън личните мотиви, през Драгомирова се осъществяват плащанията от бюджета по адрес на фирми, които са собственост или са близки до висшите партийни функционери на ГЕРБ.
Шефът на Държавен фонд „Земеделие” (ДФЗ) Румен Порожанов е похарчил десетки хиляди левове държавни пари, за да обзаведе фаворитката си с чисто ново ауди. Вержиния Драгомирова се е уредила с баровската лимузина, която ползва като служебен автомобил, пише още www.alarma.bg
Брилянтни източници на АФЕРА информираха, че се очаква близката до сърцето на Порожанов – Вержиния да изкласи в кариерата на един от най-сладките постове в ДФ Земеделие – ще я правят началник на отдела за разплащане на частните мерки на частните бенефициенти. Всички заповеди досега на Порожанов и лобизъм се свеждат до служителите на Фонда чрез устата на Вержиния.
Още по-скандалното е, че ексшефът на фирмата Вока консулт ООД Красимир Киряков бе назначен за нов министър на образованието от министърката Меглена Кунева, с одобрението естествено на Бойко Борисов.
Навързани като свински черва. И ще „борят“ корупцията. Отврат.
Afera.bg