« Върни се назад Публикувано на 13.08.2013 / 20:14

ГОСПОЖО ТОМОВА, ВИЕ СЕРИОЗНО ЛИ МИСЛИТЕ, ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ ВИ СЕ ВЪРЖЕ? СРЕЩНЕТЕ СЕ С ДРАШКОВ!

Истински разгул на „падащи звезди” се развихри след призива на АФЕРА,  че търси свидетелства за ДАНС, които да помогнат за довършването на новата книга на Веселина Томова. След като АФЕРА посочи и електронна поща, на която знайни, незнайни, „смели сърца” и агенти със сърцебиене, да изпращат свидетелствата си по темата, книгата вече се пише сама.

АФЕРА получи и призив от „Симеонов”, който публикуваме дословно, поради цветността на позицията му:

„Госпожо Томова, Вие сериозно ли мислите, че някой ще Ви се върже и ще разкаже какво е ставало и става в ДАНС? Да Ви кажа честно, завиждам Ви на лудостта и на куража, че все пак преследвате докрай целта си. Аз съм един от тези, които работиха в ДАНС и знам защо Агенцията се разпадна на лагери, но мисля, че няма да се намери човек, който да Ви каже цялата истина, защото никой от тях не е светец. И тук изобщо не става дума за каквато и да е класифицирана информация, а за това, че всеки дърпаше чергата към себе си. Препоръчвам Ви да се срещнете с Иван Драшков, може пък да успеете да го размекнете, за да Ви разкаже и той своята версия. Надявам се книгата Ви да е честна и откровена, без да търсите гръмки сензации. Ще ми бъде интересно и много любопитно да прочета как Вие, отстрани, сте се докоснали до проблемите на националната сигурност. А понеже редовно следя сайта Ви, не се съмнявам, че ще ни поднесете изненади.

С уважение:

Симеонов”

БЕЛЕЖКА НА ВЕСЕЛИНА ТОМОВА: Уважаеми господин Симеонов, благодаря за отделеното внимание. Съжалявам, че минавате в графата „мълчаливци”, докато ние сме в следващата „нас не догонят”. Ако трябва да бъда честна, никога не съм мислила, че така мога да ги вържа на фльонга. И скоро ще разберете защо. Що се отнася до Иван Драшков, у Вас не бива да остава и грам съмнение, че няма да го осеня с чара си. Вероятно полицейската деформация Ви кара да смятате, че книга, свързана с ДАНС или националната сигурност, трябва да е нещо като дисертация и поради тази причина на ченгетата задължително се налага да мълчат като риби. Понякога обаче един образ, един нюанс или една среща дават много по-ярка оценка за онова, което представлява една специална служба, отколкото изредените по списък реализации, операции и констатации. Изненадите предстоят. Бъдете здрав.

Afera.bg

«