АНТИМАФИОТИ ПОДСЛУШВАТ И НА ОТКРИТИТЕ ТЕЛЕФОНИ. В ЕДИН МОМЕНТ ЧУВАТ ПОЗНАТ ГЛАС, КОЙТО ПРЕДУПРЕЖДАВА ХОРАТА ОТ КАНАЛА, ЧЕ ИМА „ЖЕГА“
След заявлението на бившия шеф на Агенция Митници Ваньо Танов днес във „Всяка неделя“, че: „ние спряхме контрабандната с цигари“, на пощата на АФЕРА се получи следния текст, който публикуваме дословно:
„31.10.2010 г. Антимафиотите от сектор ”Контрабанда” вземат мобилния скенер на митниците с тяхно разрешение и тръгват към Кулата, където се очаква да влязат 3 камиона с цигари.
ГДБОП има информация за цялата верига гранични полицаи, митничари и посредници, които ще осъществят сделката.
Антимафиотите подслушват всички и на откритите телефони. В един момент чуват познат глас, който предупреждава хората от канала, че има ”жега”.
Гласът е на Антоний Странджев, който също е пристигнал в района с 2 мобилни групи на агенцията, уж по друга акция.
Антимафиотите го молят да напусне пункта, защото пречи на разработката, но той твърди, че се намира в София. Така операцията е провалена тотално.
След скандала шефът на митниците ген. Ваньо Танов и заместникът Странджев обяснили на премиера Бойко Борисов, че имали информация за друг канал за цигари и решили да действат същия ден.“
Afera.bg